External Interface
The front panel of the power supply module provides a three-pin power port, which can be connected to standard 10 A power cord.
Indicator
Indicator |
Panel Identification |
Status |
Meaning |
Status Indicator |
N/A |
Off |
No power input or the power supply fails. |
Solid green |
The power input is normal. |
Specifications
Module Model |
M6220-AC460E-F (AC input) |
M6220-AC460E-F (HVDC input) |
RatedVoltage Range |
100 VAC to 240 VAC; 50/60 Hz |
N/A |
Max Voltage Range |
90-264V~;47-63Hz |
192 VDC to 290 VDC; |
Max Power Output |
460 W |
460 W |
Weight |
Net weight: 0.9 kg |
Dimensions (L x W x H) |
243.2 mm x 86.4 mm x 39.9 mm |
Power Cord Requirement |
10 A power cord |